LEVERANDØRER UNDER KONKURS

FirmaKonkurs datoAntal fakturaTotalbeløb
Selskabet af 26. april 2017 1 A/S11.07.2017411.122.753.881,57
Translations Bureau Danmark ApS07.08.2017401.669.043,17
Promedico ApS10.10.2017572.884,45
Tolkebureauet Dania ApS23.06.20179658.220,25
HMK Bilcon A/S20.01.2017448.099,97
PUK Kurser & Uddannelser ApS29.06.2017418.000,00
Sanden Bjerggaard Hotel og Kursuscenter A/S24.07.2018313.752,00
Sadolin-Boligtex Vendsyssel A/S06.12.201755.571,76
Tonys Pizza IVS16.03.201844.836,00
IBPO A/S02.02.201863.639,85

LEVERANDØRER MED LAV COMPLIANCE

FirmaKøbt på aftaleTotal købCompliancegrad
Atea A/S804.570,0116.810.244,024,79
Hounisen Laboratorieudstyr A/S59.265,57654.038,269,06
Abena A/S222.021,982.363.629,659,39
Oluf Brønnum & Co. A/S58.533,06294.941,8819,85
H. Dræberg Specialfabrik A/S4.668,0021.864,6521,35

LEVERANDØRER DER OVERFAKTURERER

FirmaTotalbeløb
Atea A/S41.513
Hørkram Foodservice A/S36.460
Abena A/S18.832
Lyreco Danmark A/S6.741
Hounisen Laboratorieudstyr A/S702
H. Dræberg Specialfabrik A/S233

NYTILKOMNE LEVERANDØRER

Totalbeløb
B. Bonderup ApS1.032.536,45
HassEris Bageri V/ Niels Erik Christensen11.918,80
Superbrugsen Mariager9.856,22